The Palace Of Auburn Hills
MHSAA Div. 2 Individual Finals
Championship - Semifinals
March 3-5, 2011

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Weight Class: 103

Winner School How Opponent School Result
Zac Hall St. Johns Dec Austin Kelley, (So.) Allegan 10-4
Joe Garcia Adrian Dec Dean Somers, (So.) Lapeer West 7-6 OT


 Weight Class: 112

Winner School How Opponent School Result
Jacob Schmitt St. Johns Fall Chase Lewis, (Jr.) Tecumseh 3:54
Joey Golani Dearborn Heights Crestwood Dec Dakota Carie, (Jr.) Lapeer West 1-0


 Weight Class: 119

Winner School How Opponent School Result
Kyle Simaz Allegan Dec Alex Melinn, (Jr.) Coopersville 7-5
Conor Youtsey Mason Dec Tim Lambert, (Jr.) Grand Rapids Forest Hills Eastern 6-5


 Weight Class: 125

Winner School How Opponent School Result
Brant Schafer St. Johns Dec Mike Shaw, (Sr.) Allegan 10-7
Nikolas Leal Holland Dec Esteban Gonzales, (Sr.) Holly 9-5


 Weight Class: 130

Winner School How Opponent School Result
Nick Trimble Sparta Dec Zack Jones, (So.) Holly 4-0
Jeff Jenkins Tecumseh Dec Brandt Welcher, (Sr.) Hamilton 11-4


 Weight Class: 135

Winner School How Opponent School Result
Camryn Jackson Lansing Eastern M-Dec Travis Dragomer, (Jr.) Stevensville Lakeshore 16-7
Joe Johnson South Lyon Dec Taylor Simaz, (Jr.) Allegan 3-2


 Weight Class: 140

Winner School How Opponent School Result
Taylor Grenawalt Haslett Dec Payne Hayden, (So.) St. Johns 5-2
Gabe Morse Lowell Dec Shawn Brewer, (Jr) New Boston Huron 6-1


 Weight Class: 145

Winner School How Opponent School Result
Andrew Morse Lowell Dec Travis Curley, (Jr.) St. Johns 7-2
Nick Starzec Mason Dec Nate Zick, (Sr.) Byron Center 7-4


 Weight Class: 152

Winner School How Opponent School Result
Jordan Wohlfert St. Johns M-Dec Garrett Johnson, (Sr.) Escanaba 17-5
Dan Fleet Lowell Dec Tim Sims, (Sr.) Milan 5-2


 Weight Class: 160

Winner School How Opponent School Result
Taylor Massa St. Johns Fall Alex Fluegel, (Sr.) Fowlerville 0:57
Adam Bonner Greenville T-Fall James Mondoux, (2 Re) Portage Northern 15-0 2:56


 Weight Class: 171

Winner School How Opponent School Result
Jordan Thomas Greenville M-Dec Chevez Farris, (Jr) Ferndale 8-0
Shawn Scott Holly Def Derek Nietering, (Sr.) Coopersville


 Weight Class: 189

Winner School How Opponent School Result
Jackson Lewis Madison Heights Lamphere Dec Kyle Fisher, (Sr) Linden 5-3
Gabe Dean Lowell Dec Jacob Hampton, (Sr.) Haslett 7-6


 Weight Class: 215

Winner School How Opponent School Result
Adam Coon Fowlerville Fall Taylor Pemberton, (Sr.) St. Johns 1:06
Brian Moran Fowlerville Dec Steve Blank, (Sr.) Allegan 5-1


 Weight Class: 285

Winner School How Opponent School Result
Moe Jasper Adrian Dec Adrian Foster, (Jr.) Middleville-Thornapple Kellogg 8-7
Quean Smith Highland Park Fall Adam Robinson, (Jr.) Mason 2:31


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: [email protected]

© 2008 - All rights reserved